Odświeża, ale też znacząco odmładza. Po serii zabiegów skóra jest zregenerowana, bez widocznych oznak fotostarzenia. Znikają przebarwienia i plamy, zmniejsza się łojotok, niwelują blizny potrądzikowe, wygładza się struktura skóry.

Peeling polega na nałożeniu odpowiednio dobranej do skóry, wieku i problemu mieszanki kwasów i enzymów, która, wnikając głęboko wgłąb skóry, przebudowuje ją. Regularna eksfoljacja, czyli złuszczanie to warunek utrzymania pięknej, zdrowej cery. Peeling potrzebny jest w każdym wieku, ponieważ potrafi uporać się z różnymi problemami. Dla nastolatków jest orężem w walce z trądzikiem, osobom starszym pomaga zachować świeżość, blask i elastyczność.

Można wykonywać zabiegi o różnej sile działania. W peelingu naskórkowym, który jest najchętniej wybierany przez klientki, chodzi o złuszczenie tylko części warstwy rogowej. Skóra jest odświeżona i odzyskuje blask już po pierwszym zabiegu. To świetne przygotowanie twarzy, szyi i dekoltu przed ważnym wyjściem czy imprezą.

Eksfoliacja średniogłęboka i głęboka preparatami o silniejszych stężeniach i niższych PH, powoduje łuszczenie naskórka do siedmiu dni po zbiegu. Ważne w tym czasie jest postępowanie zgodnie ze wskazówkami, które daję przy każdym spotkaniu, a później przy wizytach kontrolnych. Po peelingu skóra jest napięta, zaczerwieniona. Ale to bardzo zdrowy objaw, bo, paradoksalnie, im bardziej ją podrażnimym, tym lepiej się zregeneruje i odbuduje. Bardzo ważna jest pozabiegowa ochrona skóry kremem z wysokim filtrem UVA i B (30 i więcej) i odpowiednia pielęgnacja w domu. Nie można drażnić skóry, zdzierać łuszczącego się naskórka i stosować kremów z kwasami AHA. 

Jak przygotować się do zabiegu? Na 7-10 dni nie depilować skóry, nie używać samoopalaczy i drażniących preparatów, nie opalać się. W dniu zabiegu mężczyźni nie powinni sie golić. 

Peeling kwasami o średnich i największych stężeniach wykonuje się zimą i jesienią - wtedy, gdy nie ma zbyt dużo słońca. Enzymy i delikatne kwasy np. migdałowy, z powodzeniem można stosować także wiosną i latem.

Zabiegi wykonuję używając kwasów i enzymów amerykańskiej marki Ronda Alison. Są to najwyższej klasy preperaty pozyskiwane z naturalnych składników występujących w przyrodzie, wolne od barwników i konserwantów. Do wyboru są m.in. kwas migdałowy, pirogronowy, mlekowy, AHA, TCA, salicylowy, bądź inne, umiejętnie sporządzone mieszanki, bo z preparatów Ronda Alison można za każdym razem komponować indywidualne zabiegi kwasowo-enzymowe. Dzięki temu każda klientka dostaje to, czego najbardziej potrzebuje.

Ile zabiegów trzeba wykonać? To zależy od problemu skóry i oczekiwanego efektu. Im słabszy peeling, tym częściej można go robić (nawet co 7-14 dni). W przypadku złuszczania głębszego, odstępy powinny być znacznie większe (2-12 tygodni).

Peeling kwasami wskazania:

 • Zmarszczki
 • Utrata jędrności
 • Odświeżenie, ujędrninie, odmłodzenie
 • Trądzik (ale nie w fazie aktywnej), rozszerzone pory
 • Blizny, przebarwienia

Peeling kwasami przeciwwskazania:

 • Alergie skórne
 • Aktywna opryszczka
 • Skłonność do bliznowców
 • Zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy (3-6 mcy)
 • Ciąża i karmienie piersią
 • Choroby nowotworowe
 • Skóra podrażniona
 • Doustna terapia pochodnymi retinolu (co najmniej roczna przerwa w leczeniu)

Peeling kwasami cena - od 130 zł  (sprawdź CENNIK)

Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć

- Coco Chanel